Poradnik „Polak mądry przed szkodą- o pożarach i innych zagrożeniach” został wydany w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

Poradnik ma uświadomić czytelnikom, z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się w codziennym życiu, ale przede wszystkim ma przedstawić im sposoby na to, jak sobie z nimi skutecznie radzić. - To jest pigułka wiedzy - znajdziemy tam informacje o bezpieczeństwie w domu i na zewnątrz.

W książce liczącej 48 stron, podzielonej na 14 rozdziałów, poruszono również aspekty m.in. wystąpienia pożaru w mieszkaniu, palenia śmieci oraz zamieszczono dobre rady na złą pogodę. Wszystkie porady przedstawione są w sposób jasny i zrozumiały - tak, by łatwo zapadały w pamięć. Choć treści skierowane są dla osób dorosłych, dzieci chętnie przeglądają książeczki ze względu na humorystyczna ilustracje.

„Zależy nam na budowaniu świadomości o niebezpieczeństwie i zagrożeniach, w jakich możemy się znależć. Rocznie w Polsce na skutek pożarów ginie ponad 500 osób- to ogromna tragedia, dlatego musimy dążyć do tego, by zmniejszyć tę liczbę”- mówi gen.bryg. Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Należy wspomnieć, iż Poradnik obowiązuje we wszystkich jednostkach straży pożarnej w całym kraju.

Poradnik dostepny w zakładce „O pożarach i innych zagrożeniach” na stronie Programu „Razem bezpieczniej” link

madrypolak