12 stycznia 2013r. dzięki staraniom Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielkowie została reaktywowana Strażacka Zabawa Choinkowa. Ostatnia taka impreza miała miejsce w roku 1977, zaś w latach 1986-1999 odbywały się szkolne zabawy choinkowe przy wsparciu finansowym miejscowej Straży.
Z wielką radością mieszkańcy wsi, ich dzieci i zaproszeni goście odśpiewali kolędy i brawami przywołali św. Mikołaja, który przybył na bal wozem strażackim w obstawie druhów strażaków.
Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami, po czym rozpoczęła się wspólna zabawa z konkursami, w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. W rytmie marsza Mikołaj pożegnał się z uczestnikami uroczystości, a kiedy pełne wrażeń dzieci udały się do łóżek ich rodzice zajęli miejsce na parkiecie.
OSP Zielkowo składa serdeczne podziękowania mieszkańcom za liczne przybycie i wspólną zabawę. Szczególne podziękowania za wsparcie kierują do: Rady Sołeckiej w Zielkowie, p. Justyny Karpińskiej, właścicielki sklepu spożywczo-przemysłowego "Filip", p. Mirosławy Niesiobędzkiej z Lubawy, p. Zbigniewa Brzozowskiego, p. Łukasza Mordarskiego z Agencji Usługowo-Muzycznej "MEGABIT" w Ostródzie.

FOTO