W dniu 4 maja obchodzone jest święto Św. Floriana - patrona strażaków. Ten dzień w jednostce OSP Zielkowo odbył się bardzo uroczyście.
Dzień strażaka rozpoczęto tradycyjnie Mszą św. w parafii pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła w Kazanicach. Uczestniczyły w niej jednostki OSP z: Kazanic, Zielkowa oraz MDP z Zielkowa. Nabożeństwo odprawił proboszcz ks. Jerzy Hirsz. W homilii wspomniał o ważnej roli jednostek OSP w społeczeństwie.
Następnie w jednostce odbyło się uroczyste wręczenie medali i odznaczeń brązowymi i srebrnymi medalami dla zasłużonych druhów strażaków.
Mieszkańcy Zielkowa mogli zobaczyć pokazy swoich druhów; gaszenie kontrolowanego pożaru, którego zainicjowali druhowie wraz z logistycznym zabezpieczeniem.
Po pokazach mieszkańcy mogli skosztować kiełbasek z grilla, którego przygotowały druhny z naszej jednostki, którym należą się szczególne podziękowania, także za catering w remizie strażackiej na poczęstunku dla utrudzonych druhów po akcji.

FOTO