W poniedziałek wszyscy strażacy obchodzili swoje święto - Międzynarodowy Dzień Strażaka.

4 maja jest dniem upamiętniającym Św.Floriana- patrona wykonawców zawodów związanych z ogniem.

 

Druhny i Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Byszwałdzie, podobnie jak inne jednostki również uczcili swoje święto uroczystą mszą świętą, której przewodniczył ks. Szczepan Modliborski. Następnie przemaszerowali do remizy na dalsze uroczystości. Jak co roku dla najmłodszych zorganizowano przejażdżkę wozem bojowym przez wieś, częstowano uczestników kiełbaskami z grilla i słodyczami.

 

Dzień 4 maja był dniem otwartym. Strażaków odwiedzili uczniowie klasy I – III szkoły podstawowej w Byszwałdzie wraz z Paniami Hanną Góralską i Danielą Ankiewicz. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca strażaka ochotnika, oraz jakim sprzetem dysponują druhowie podczas działań ratowniczych. 

Informacji udzielili: Naczelnik- dh Piotr Rafiński, dh Rafał Chudziński i dh Stanisław Wiśniewski. Na koniec spotkania druhna Ewelina Rafińska poczęstowała wszystkich słodkościami.

 DSCN1018

 

Materiał:

- OSP Byszwałd

- Marian Żuchowski (portal e-lubawa)

{gallery}artykuly/2015/dzienstrazaka/{/gallery}