13 marca 2015 r. w Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Do rywalizacji stanęło dwudziestu dziewięciu uczestników reprezentujących szkoły z terenu powiatu iławskiego. Gminę Lubawa reprezentowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych: Dominik Draszewski, Daria Siemińska, Hanna Rafińska i Kinga Ewertowska.

Eliminacje zostały otworzone przez Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
w Iławie dh Stanisława Kastrau, oraz przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego dh Juliana Lemiecha oraz Henryka Zakrzewskiego.

Jury w składzie: mł. bryg. Krzysztof Tomanek (przewodniczący), oraz członkowie kpt. Kamil Szczech, mł. kpt. Krzysztof Rutkowski i mł. kpt. Wojciech Kożuchowski dbało o sprawny i zgodny z regulaminem przebieg finału.

Po sprawdzeniu prac pisemnych zakwalifikowano do ścisłego finału 15 uczestników startujących w trzech grupach. Uczniowie ze szkół gminy Lubawa uplasowali się na 2,3 i 4 miejscu.

* Grupa 1 (szkoły podstawowe):

- 4 miejsce - Dominik Draszewski – Zespół Szkół w Kazanicach

- 5 miejsce - Daria Siemińska - Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie

* Grupa 2 (szkoły gimnazjalne):

- 2 miejsce – Hanna Rafińska – Zespół Szkół Grabowo- Wałdyki

- 3 miejsce – Kinga Ewertowska – Zespół Szkół Grabowo-Wałdyki