W piątek 27 lutego na sali Sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbyły się gminne eliminacje

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych:

* Grupa I – uczniowie szkół podstawowych (12 osób)

* Grupa II – uczniowie szkół gimnazjalnych (11 osób)

W turnieju łącznie wzięło udział 23 uczniów ze szkół z terenu gminy Lubawa (tj. Złotowo, Kazanice, Grabowo-Wałdyki oraz Byszwałd.

Test polegał na rozwiązaniu 30 pytań testowych z zakresu wiedzy o pożarnictwie. Poziom wiedzy tegorocznych uczestników był wysoki,  to niewątpliwie zasługa opiekunów oraz członków Ochotniczych Straży Pożarnych przygotowujących uczniów.

Komisja w składzie:  Podinspektor Urzędu Gminy Katarzyna Kołakowska – Przewodnicząca, st. sekc. Gracjan Wróblewski - Członek i dh Jerzy Żuralski – Sekretarz po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowali do finału niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych:

Grupa I

* Miejsce 1. Dominik Draszewski (Zespół Szkół w Kazanicach) – MDP Zielkowo

* Miejsce 2. Daria Siemińska (Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie)

* Miejsce 3. Mateusz Łukomski (Zespół Szkół w Kazanicach) – MDP Zielkowo

Grupa II

* Miejsce 1. Hanna Rafińska (Zespół Szkół Grabowo-Wałdyki)

* Miejsce 2. Kinga Ewertowska (Zespół Szkół Grabowo-Wałdyki)

* Miejsce 3. Jakub Krajewski (Zespół Szkół Grabowo-Wałdyki)

Dla najlepszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, oraz dyplomy za udział dla wszystkich uczestników.

Nagrody i dyplomy wręczył V-ce Wójt Gminy Lubawa – Marian Licznerski.

Dwóch najlepszych uczniów z poszczególnych kategorii wiekowych będzie reprezentować gminę Lubawa w eliminacjach powiatowych turnieju, który odbędzie się 13 marca 2015 r.

{gallery}artykuly/2015/OTWP/{/gallery}