Chlubimy się tym, że z każdym rokiem powiększa się liczba wozów bojowych, z nowo zakupionego sprzętu czy oddania  nowej remizy dla strażaków. Widzimy strażaków wyjeżdżających kilkadziesiąt razy zazwyczaj podczas pożarów, akcji ratunkowych.

Mało jednak wiemy o innych  mniej medialnych akcjach przeprowadzanych przez druhów strażaków zwłaszcza w małych miastach i wsiach. OSP w Kazanicach oraz  mieszkańcy całej wsi  od kilkunastu lat  służą  pomocą dla Domu Dziecka im. Sybiraków w Szymonowie.

"5 grudnia br. zawieźliśmy 50 paczek. Cieszymy się, że  potrzebę niesienia pomocy czują wszyscy mieszkańcy pomagając nam podczas układania i pakowania prezentów dla potrzebujących zwłaszcza w okresie świątecznym" - dodaje Zbigniew Kłosowski Naczelnik OSP Kazanice. (mz)

DSC 0777

Żródło: www.e-lubawa.pl

 {gallery}artykuly/2014/mikolaj/{/gallery}