Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielkowie w ramach konkursu: „7.1. Wzmocnienie potencjału technicznego służb ratowniczych” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie otrzymała dofinansowanie na doposażenie w sprzęt ratownictwa techniczno-ekologicznego.

Celem konkursu było podniesienie potencjału służb ratowniczych poprzez wspieranie zakupów specjalistycznego sprzętu ratowniczego (zgodnego z normami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20.06.2007 r.).

W ramach dofinansowania jednostka została doposażona w Agregat Prądotwórczy Benza BX-3000, Maszt oświetleniowy z najaśnicami 2x500 oraz w hełmy i buty strażackie.

Warto wspomnieć, iż druhowie sami znależli możliwość wzięcia udziału w konkursie. Po przejściu długiej i żmudnej procedury formalnej jednostka z Zielkowa zakwalifikowała się do zadania na 8 pozycji na 57 beneficjentów.

 

DSC01233

 

Materiał: OSP Zielkowo

 

{gallery}artykuly/2014/dotacja/{/gallery}