W poniedziałek, 15 września odbyło się posiedzenie Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Strazy Pożarnych RP w Lubawie.

W spotkaniu wzięli udział: Prezes Zarządu dh Tomasz Ewertowski, Komendant gminny dh Krzysztof Rutkowski, członkowie zarządu gminnego oraz zaproszeni goście: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Iławie st.bryg. Maciej Jasiński i Kapelan strażaków ks. Tadeusz Breza.

Posiedzenie poprowadził Sekretarz Zarządu dh Jerzy Żuralski. Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Seniorów. Podkreślono sukcesy jednostek z terenu gminy Lubawa odniesione w zawodach powiatowych w Iławie, podczas których I i II miejsce wywalczyły jednostki OSP Lubstynek i OSP Byszwałd. Drużyna pań OSP Łążyn zajęła natomiast III miejsce. Jednostka OSP Lubstynek będzie reprezentować powiat iławski na zawodach wojewódzkich w Szczytnie, w sobotę 20 września.

Podczas posiedzenia rozmawiano także o przeprowadzonych okresowych badaniach lekarskich, do tej pory wydano druhom 218 zaświadczeń o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w działaniach ratowniczych. Członkowie Zarządu postanowili także zorganizować wśród jednostek OSP zbiórkę zbędnego sprzętu strażackiego w celu przekazania go straży pożarnej na Ukrainie. Rozmawiano także o kończących się remontach w poszczególnych remizach, utworzeniu strony Oddziału Gminnego Z OSP RP w Lubawie na portalu społecznościowym Facebook oraz organizacji Akcji poboru krwi w Urzędzie Gminy Lubawa.

{gallery}artykuly/2014/posiedzenie_zarzadu_zosp/{/gallery}