6 czerwca o godzinie: 12:00 na stadionie miejskim w Iławie rozegrane zostały Powiatowe  Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których udział wzięło łącznie dziewięć drużyn reprezentujące poszczególne gminy powiatu, w tym w kategorii C startowały trzy drużyny żeńskie. Każda ekipa wzięła udział w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami.
Sędzią głównym  tegorocznych zawodów  był  z-ca komendanta PSP w Iławie  mł. bryg. Krzysztof Tomanek. Organizatorami byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Iławie, przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Iławie  i Urzędu Gminy  Iława.
Zarówno w  obu konkurencjach jak i klasyfikacji generalnej najlepsze wyniki osiągnęły drużyny reprezentujące gminę Lubawa. Drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Lubstynku zajęła I miejsce, natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Byszwałdzie uklasyfikowała się na II miejscu.
Drużyna kobiet z Łążyna zajęła III miejsce w swojej kategorii.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
Grupa „C” - kobiece drużyny pożarnicze
1 miejsce - OSP Gromoty z wynikiem łącznym 131,89 pkt.
2 miejsce - OSP Ząbrowo z wynikiem łącznym 134,15 pkt.
3 miejsce - OSP Łążyn z wynikiem łącznym 141,9 pkt.

Grupa „A” - męskie drużyny pożarnicze
1 miejsce - OSP Lubstynek z wynikiem łącznym 104,75 pkt.
2 miejsce - OSP Byszwałd z wynikiem łącznym 107,53 pkt.
3 miejsce - OSP Ząbrowo z wynikiem łącznym 117,56 pkt.
4 miejsce - OSP Wielowieś z wynikiem łącznym 121,35 pkt.
5 miejsce - OSP Lubawa z wynikiem łącznym 142,65 pkt.
6 miejsce - OSP Susz z wynikiem łącznym 150,47 pkt.

 

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Lubstynku będą reprezentowali powiat iławski w mających się odbyć 20 września w Szczytnie zawodach rangi wojewódzkiej.

 

{gallery}artykuly/2014/powiatowe_zawody_osp/{/gallery}