W niedzielę, 8 czerwca o godzinie: 14:00 na boisku w Rożentalu zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do startu zgłosiło się 17 drużyn z terenu Gminy Lubawa, w tym jedna kobieca z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążynie. Poza rywalizacją wystartowały także dwie męskie drużyny pożarnicze z OSP Lubawa.
Każda ekipa wzięła udział w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami. Sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Wojciech Kożuchowski. Zawody wygrała jednostka OSP BYSZWAŁD (108.20 pkt), II miejsce zajęła OSP LUBSTYNEK (110,90 pkt.), III OSP ROŻENTAL 1 (112,90 pkt.). Pierwsze miejsce przypadło także jedynej drużynie kobiecej OSP Łążyn (131,68 pkt.).
Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, natomiast pięć najlepszych otrzymało nagrody pieniężne. Podczas zawodów wszyscy chętni mogli spróbować strażackiej grochówki i obejrzeć występy dziecięcego zespołu wokalno-instrumentalnego ze Szkoły Podstawowej w Rożentalu oraz Miejskiej Orkiestry Dętej.

Klasyfikacja generalna zawodów:

Grupa.”C” – kobieca druzyna pożarnicza:
1.    OSP Łążyn (131,68 pkt.)
Grupa „A” męska drużyna pożarnicza
1.    OSP Byszwałd (108,20 pkt.)
2.    OSP Lubstynek (110,90 pkt.)
3.    OSP Rożental 1 (112,90 pkt.)
4.    OSP Targowisko (113,29 pkt.)
5.    OSP Rożental 2 (114,01 pkt.)

Podczas zwodów Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, wójt gminy – Tomasz Ewertowski wręczył najbardziej zasłużonym strażakom medale, które przyznało Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj.warmińsko-mazurskiego. Wśród osób odznaczonych był także Marian Żuchowski, który otrzymał srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa. Pan Marian Żuchowski od lat promuje działalność OSP z terenu Gminy Lubawa, pokazuje i relacjonuje współpracę jednostek OSP z lokalną społecznością, jak również akcje organizowane przez strazaków.

ODZNACZENIA
Złoty medal:

1.    Dh Marek Mejka. OSP LUBSTYNEK
2.    Dh Andrzej Truszczyński, OSP LUBSTYNEK
3.    Dh Stefan Kosek, OSP LUBSTYNEK
Srebrny medal:
1.    Dh Marian Żuchowski, ZOG ZOSP RP LUBAWA
2.    Dh Krzysztof Szauer, OSP ROŻENTAL
3.    Dh Jarosław Petrykowski, OSP ROZENTAL
4.    Dh Sławomir Marszelewski, OSP ROZENTAL
5.    Dh Andrzej Petrykowski, OSP ROZENTAL
6.    Dh Paweł Szauer, OSP ROZENTAL
Brązowy medal:
1.    Dh Piotr Zakrzewski, OSP ROŻENTAL
2.    Dh Zbigniew Zieliński, OSP GUTOWO
3.    Dh Jan Zieliński, OSP GUTOWO
4.    Dh Andrzej Uzarski, OSP GUTOWO
5.    Dh Józef Wiśniewski, OSP BYSZWAŁD