Dnia 25 maja 2014 roku (niedziela) o godzinie 14:00 na boisku w Szczepankowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Do zawodów przystąpiło 14 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Lubawa (w tym 11 drużyn chłopców i 3 drużyny dziewcząt). Każda ekipa brała udział w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami.
Sportowe zmagania sędziowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie - sędzią głównym był mł. bryg. Krzysztof Tomanek.
Zwycięzcy zawodów zostali nagrodzeni pucharami, reszta drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy.
Należy podkreślić udział rekordowej liczby uczestników w zawodach. Niektóre drużyny wystartowały po długiej przerwie m.in: Tuszewo i Wałdyki.
Gratulacje dla zwycięzców, a szczególnie dla jednostki z Zielkowa. Ta mała jednostka OSP wystawiła dwie drużyny w zawodach a "niebiescy" zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej.

GRUPA CHLOPCÓW
Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

MIEJSCE

NAZWA DRUŻYNY

WYNIK

l.

Złotowo

1028,7

2.

Zielkowo - niebiescy

3.

Szczepankowo

1012,9

GRUPA DZIEWCZĄT
Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

MIEJSCE

NAZW A DRUŻYNY

WYNIK

l.

Rumienica

1013,5

2.

Szczepankowo

1001,44

3.

Kazanice

980,2

Pozostałe drużyny męskie biorące udział w Gminnych Zawodach MDP: Prątnica, Rożental, Kazanice, Rumienica, Tuszewo, Wałdyki, Łążyn, Zielkowo - czerwoni.
Jednocześnie informujemy, że zawody zorganizowane były bardzo dobrze i przeprowadzone w sposób prawidłowy zgodnie z regulaminem.

Na niedzielę, 8 czerwca zaplanowano zawody strażaków seniorów, które zostaną rozegrane w Rożentalu.

{gallery}artykuly/2014/mdp/{/gallery}