28  września w ramach  realizacji projektu, druhowie z jednostki OSP Zielkowo dokonali  dezynfekcji  miejsc społecznego użytku  m.in.: w Zielkowie i Gierłoży Polskiej. Za pomocą  specjalistycznego  sprzętu przeprowadzili dezynfekcję na przystankach autobusowych, placach zabaw, w świetlicy wiejskiej oraz innych miejscach.

Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki jednostka uzyskaniu  dotacji w konkursie grantowym "Działaj Lokalnie 2020.

W ramach projektu pt. "OSP walczy z pandemią" otrzymała:

  • Opryskiwacz spalinowy Stihl,
  • Opryskiwacz plecakowy,
  • Kombinezony specjalne,
  • Maski ochronne z wysokiej jakości filtrami,
  • Specjalistyczne środki do dezynfekcji.

Dzięki otrzymanym sprzętom jednostka będzie mogła dokonywać dezynfekcji miejsc użyteczności publicznej na terenie całej gminy.