W niedzielę 29 września o godzinie 14:00 na boisku przy szkole podstawowej w Rożentalu  odbyły się zawody sportowo – pożarnicze strażaków ochotników z powiatu iławskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Iławie, Komeda Powiatowa PSP w Iławie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Iławie oraz OSP Rożental.

Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Stanisław Kastrau - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej witając zawodników oraz przybyłych gości.

Nad prawidłowym i zgodnym z regulaminem przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska wyznaczona przez Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie bryg. Tomasza Ostrowskiego.

W szranki rywalizacji stanęło łącznie osiem drużyn reprezentujących poszczególne gminy powiatu iławskiego w kategoriach kobiet i mężczyzn, które rywalizowały w dwóch konkurencjach.

Zawodnicy wzięli udział sztafecie pożarniczej, a następnie rozegrana została najbardziej widowiskowa część zawodów, czyli ćwiczenie rozwinięcia bojowego Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nie było wiadomo, kto stanie na najwyższym miejscu podium.

Po sprawnie przeprowadzonych konkurencjach na zawodników czekała tradycyjna strażacka grochówka i nerwowe oczekiwanie na ogłoszenie wyników końcowych.

Oficjalne zakończenie zawodów i przedstawione wyniki wyłoniły zwycięzców i tak
w klasyfikacji generalnej w wśród kobiet poszczególne miejsca przedstawiają się następująco:

• miejsce pierwsza OSP Wałdyki
  • miejsce drugie OSP Złotowo

Wśród drużyn męskich:

• miejsce pierwsze OSP Wałdyki,
  • miejsce drugie OSP Rożental
  • miejsce trzecie OSP Gromoty
  • miejsce czwarte OSP Lubstynek
  • miejsce piąte OSP Dobrzyki
  • miejsce szóste OSP Jędrychowo

Zwycięzcy otrzymali puchary dyplomy oraz medale – ufundowane przez Starostę Iławskiego Bartosza Bielawskiego. Oficjalnej dekoracji dokonał druh Stanisław Kastrau, członek Zarządu Powiatu Iławskiego Marian Golder oraz bryg. Piotr Wlazłowski.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował: komendant gminny, st. kpt. Krzysztof Rutkowski

Foto: druhna Aleksandra Tomaszewska - OSP Rożental