Prawie 150 młodych ochotników - dziewcząt i chłopców z terenu lubawskiej gminy rywalizowało ze sobą w corocznych Gminnych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF. Zawody rozegrane zostały 26 maja na boisku sportowym w Rożentalu.

 

Do startu zgłosiło się 15 drużyn z terenu gminy Lubawa: 6 drużyn dziewcząt oraz 9 drużyn chłopców. Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.

W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyli gospodarze – MDP w Rożentalu, w klasyfikacji chłopców I miejsce wywalczyła, podobnie jak w zeszłym roku, MDP z OSP Rumienica.

Sędzią głównym zawodów był bryg. Krzysztof Tomanek. Dekoracji dokonał wójt Gminy Lubawa, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubawie dh Tomasz Ewertowski, Komendant Gminny st. kpt. Krzysztof Rutkowski oraz gość specjalny zawodów: dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie – Grzegorz Kierozalski. Tegoroczne zawody zostały zorganizowane przy udziale bezzwrotnej pomocy finansowej udzielonej przez KOWR ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Klasyfikacja generalna w kat. dziewcząt:

 1. MDP Rożental
 2. MDP Kazanice
 3. MDP Wałdyki
 4. MDP Złotowo
 5. MDP Szczepankowo
 6. MDP Prątnica

Klasyfikacja generalna w kat. chłopców:

 1. MDP Rumienica
 2. MDP Wałdyki
 3. MDP Rożental
 4. MDP Byszwałd
 5. MDP Szczepankowo
 6. MDP Prątnica
 7. MDP Łążyn
 8. MDP Zielkowo
 9. MDP Złotowo

Zwycięzcy pojadą na zawody rangi powiatowej. Na uczestników niedzielnej imprezy przygotowane zostały liczne atrakcje: m.in: pokaz z zakresu ratownictwa medycznego Forst-Med, strażacka grochówka, kawiarenka, grill a dla najmłodszych dmuchany plac zabaw. Zawody zakończył  koncert zespołu CI-HO.