W dniu 24 czerwca 2012r. na Stadionie Miejskim w Mrągowie odbyły się Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Powiat Iławski reprezentowały cztery młodzieżowe drużyny i tak w kategorii  chłopców:
- MDP Mątyki,
- MDP Rumienica.
W kategorii dziewcząt:
-  MDP Rudzienice
-  MDP Szczepankowo.
Przy pięknej słonecznej pogodzie do startu stanęły w sumie 32 Młodzieżowe Drużyny  Pożarnicze dziewcząt i chłopców. Podczas emocjonujących i pełnych napięcia  zmagań wyłoniono zwycięzców poszczególnych konkurencji oraz klasyfikacji generalnej.
Mrągowski stadion okazał się łaskawy  dla reprezentacji powiatu iławskiego, której reprezentacji zdobyli dwa tytuły v-ce mistrzowskie.
Miłym niespodziankę sprawiły sobie oraz kibicom dziewczęta ze Szczepankowa, które oprócz drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej otrzymały również dyplom za drugi wynik w konkurencji rozwinięcia bojowego.
Drużyna chłopców z Rumienicy, która w klasyfikacji generalnej uzyskała 6 miejsce pochwalić może się drugim wynikiem mistrzostw w biegu sztafetowym.

Zestawienie zbiorcze wyników PDF

{gallery}ogloszenia/mdp_wojewodzkie_2012/{/gallery}