W piątek 5 października  druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Byszwałdzie po raz kolejny wybrali się do Domu Dziecka im. Sybiraków w Szymonowie. Wizyta miała na celu przekazanie na rzecz placówki żywności zebranej podczas zbiórki zorganizowanej przez mieszkańców wsi Byszwałd.

Wśród przekazanej żywności były przede wszystkim warzywa i owoce, ale także inne produkty przydatne w codziennym funkcjonowaniu kuchni znajdującej się w Domu Dziecka w Szymonowie.

Odwiedziny strażaków wzbudziły w podopiecznych placówki wielką radość i zainteresowanie. Ta wizyta przyniosła wiele satysfakcji także druhom, którzy cieszą się za każdym razem, kiedy mogą obdarować dzieci z tej placówki.

Tego rodzaju bezinteresowne akcje na rzecz drugiego człowieka są dobrym przykładem dla innych ludzi i zasługują na uznanie.