W dniu 8 września 2018 r. przeprowadzono w Nowej Wsi powiatowe zawody sportowo-pożarnicze powiatu iławskiego. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Iławie -bryg. Piotr Wlazłowski.W klasyfikacji  drużyn  żeńskich  i męskich bezkonkurencyjni byli  ochotnicy z OSP Wałdyki  z Gminy Lubawa.

Zawody zostały rozegrane według Regulaminu Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięły udział trzy drużyny kobiece i pięć drużyn męskich.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach:

• ćwiczenie bojowe,

• sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

Kobiece Drużyny Pożarnicze grupa C:

1 miejsce – KDP OSP Wałdyki.

2 miejsce –KDP OSP Lubawa

3 miejsce –KDP OSP Ząbrowo

Ochotnicze Straże Pożarne grupa A mężczyźni:

1.<span "=""> miejsce OSP Wałdyki

2.<span "=""> miejsce OSP Rożental

3.<span "=""> miejsce OSP Lubstynek

16  września br. w Lidzbarku Warmińskim  odbędą się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze  Ochotniczych Straży Pożarnych w Lidzbarku .Powiat iławski  w zawodach wojewódzkich reprezentować będą  drużyny : OSP Lubstynek, OSP Rożental    a kategorii żeńskiej OSP Lubawa