8 czerwiec 2018 r. o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się młodzieżowe zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu powiatowym, w których udział wzięło 6 drużyn, w tym 3 drużyny dziewczęce z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Gminę Lubawa reprezentowały drużyny MDP z jednostek OSP Rumienica, OSP Szczepankowo i OSP Wałdyki.

Komisję sędziowską zawodów powołał  Komendant Powiatowy PSP w Iławie bryg. Piotr Wlazłowski, natomiast sędzią głównym był bryg. Krzysztof  Tomanek. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach zgodnie z obowiązującym regulaminem CTIF, tj. ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza.

W klasyfikacji generalnej w grupie dziewcząt miejsce I zajęła drużyna MDP OSP Szczepankowo (gm. Lubawa). Na drugim miejscu usytuowały się zawodniczki z OSP Ząbrowo (gm. Iława), a na miejscu III OSP Wałdyki  (gm. Lubawa). 

Natomiast w grupie chłopców klasyfikacja generalna przedstawia się następująco: miejsce I – MDP OSP Ząbrowo, miejsce II – MDP OSP Ławice, miejsce III – MDP OSP Rumienica.