Podsumowanie osiągnięć jednostki OSP Zielkowo

Wielkim osiągnięciem wyróżniła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielkowa, która chętnie bierze udział we wszelkiego rodzaju konkursach i projektach. Wiele można powiedzieć o aktywności strażaków ochotników wykraczającej poza ich podstawową rolę jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa i ratownictwo. W tym roku strażacy otrzymali nagrodę „Floriana”, którą otrzymali w kategorii kategorii "Rozbudowa lokalnej infrastruktury" za budowę boiska we wsi.

Jednostka OSP Zielkowo wysłała zgłoszenie zawierające opis, przebieg realizacji i dokumentację zdjęciową budowy boiska w Zielkowie. Do konkursu nadesłano 375 zgłoszeń z całej Polski we wszystkich kategoriach, nominowane do nagrody zostały 54 inicjatywy. Natomiast statuetki Florianów 2017 otrzymało 21 zespołów, w tym OSP Zielkowo.

Celem ogólnopolskiego konkursu Floriany 2017 jest: promowanie dobrej współpracy samorządów z jednostkami OSP realizowanej poprzez inicjatywy podejmowane na rzecz bezpieczeństwa i poprawy jakości życia lokalnych środowisk oraz nagradzanie najlepszych projektów zrealizowanych w latach 2015-2016 z udziałem strażaków, samorządów i innych instytucji.Kolejnym sukcesem jednostki jest otrzymanie specjalnego wyróznienia w XIV Konkursie „Godni Naśladowania”organizowanego przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii „Praca z młodzieżą”.

W grudniowym wydaniu miesięcznika „Strażak” ukazał się również artykuł o wyróżnionej jednostce OSP Zielkowo. Jest to wywiad przeprowadzony z druhami z tejże jednostki m.in. na temat historii powstania „Obiektu codziennej rekreacji, wypoczynku i sportu w Zielkowie, dzięki któremu jednostka wywalczyła wyróżnienie w postaci statuetki „Floriana”. Z reportażu możemy się także dowiedzieć historii postawnia jednostki OSP Zielkowo, przykładowych akcji w jakich strażacy brali udział oraz inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

Wspomnieć należy, iż „Strażackie Oscary”- Floriany wręczane będą również w roku 2018 w ramach II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałek OSP i Samorządów FLORIANY 2018. Ciekawe inicjatywy realizowane w latach 2016-2017 można zgłaszać do 29 lutego 2018 roku. Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej: www.floriany.pl

Serdecznie zachęcamy wszystkie nasze jednostki do wzięcia udziału w konkursie!