W dniu 4 listopada 2017 r. o godzinie 9:00 na strzelnicy w Iławie odbył się Turniej Strzelecki dla drużyn OSP z powiatu iławskiego zorganizowany przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iławie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.
Do zawodów przystąpiło 27 drużyn, w tym 10 drużyn z Gminy Lubawa, którą reprezentowały 3-osobowe drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z: Byszwałdu, Rożentala, Targowiska, Rumienicy, Wałdyk, Lubstynka oraz Złotowa. Wyjątkowo dobrze zaprezentowali się strażacy z OSP Wałdyki oraz OSP Lubstynek.
1 miejsce w strzelaniu z broni długiej (kałasznikow) oraz 1 miejsce w dwuboju zajął strażak reprezentujący OSP Lubstynek - Karol Kołecki, natomiast Tomasz Robaczewski z OSP Wałdyki zajął 1 miejsce w strzelaniu z broni krótkiej (mauser) oraz 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.