Informujemy, że w dniach 6 - 8 czerwca 2017 r. (termin zapasowy 09.06.br), Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 17I.

Elementami przedsięwzięcia są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE , stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Podczas dwóch pierwszych dni ćwiczenia odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania. Podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty,
odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

Apelujemy o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywistego zagrożenia.

 

syrena alarmowa