We wtorek 7 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Rożentalu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych:

* Grupa I – uczniowie szkół podstawowych (18 osób)

* Grupa II – uczniowie szkół gimnazjalnych (8 osób)

W turnieju łącznie wzięło udział 26 uczniów z 6 szkół z terenu gminy Lubawa (tj. Złotowo, Kazanice, Grabowo-Wałdyki, Byszwałd, Tuszewo i Rożental).

Test polegał na rozwiązaniu pytań testowych oraz dwóch pytań otwartych z zakresu wiedzy o pożarnictwie. Poziom wiedzy tegorocznych uczestników był bardzo wysoki i wyrównany.

Komisja w składzie:  kpt. Krzysztof Rutkowski– Przewodniczący, asp. Łukasz Linkner- Sekretarz i mł. bryg. Krzysztof Tomanek– Członek dokonała oceny prac, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród uczestnikom. Dla wszystkich uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, książki oraz dyplomy.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Iławie mł. bryg. Krzysztof Tomanek poinformował również, że z racji, iż wyniki w grupie gimnazjum były bardzo wyrównane, zgodnie z regulaminem w eliminacjach powiatowych może wziąć udział także uczestnik, który zajął w tej grupie 3 miejsce. W związku z powyższym do kolejnego etapu – powiatowego, który odbędzie się 9 marca 2017 r. (czwartek) zakwalifikowali się:

Z grupy I (szkoły podstawowe):

* Miejsce 1. Jacek Witkowski (Szkoła Podstawowa w Tuszewie)

* Miejsce 2. Oliwia Sobota  (Szkoła Podstawowa w Rożentalu)

Z grupy II (gimnazja)

* Miejsce 1. Jakub Krajewski (Zespół Szkół Grabowo-Wałdyki)

* Miejsce 2. Kamil Szulc (Zespół Szkół w Kazanicach)

* Miejsce 3. Hanna Rafińska (Zespół Szkół Grabowo-Wałdyki)