Dnia 18 września 2016 r. o godzinie 10:00 na stadionie miejskim w Iławie przeprowadzone zostały zawody sportowo-pożarnicze grup A i C. Zawody zostały przeprowadzone wg regulaminu Zawodów Sportowo-Pożaniczych Ochotniczych Straży Pożarnych zatwierdzonego przez ZG ZOSP RP w dniu 10 lutego 2011 r. Do rywalizacji zakwalifikowali się zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych oraz zwycięzcy poszczególnych zawodów gminnych eliminacyjnych w grupach A i C. Pierwszą konkurencją było ćwiczenie bojowe, wktórych można było zobaczyć szybkie i sprawne budowanie poszczególnych linii wężowych oraz podanie wody za pomocą pompy pożarniczej. Następnie rozegrano sztafetę pożarniczą z przeszkodami.

Łącznie w zawodach wzięło udział 11 najlepszych jednostek OSP powiatu iławskiego, w tym 4 drużyny kobiece. Naszą Gminę Reprezentowały jednostki OSP Lubstynek- w kat. Mężczyzn- zwycięzcy poprzednich zawodów Wojewódzkich oraz reprezentanci zawodów Krajowych, a także zwycięzcy tegorocznych zawodów Gminnych, oraz OSP Rożental- w kat. Kobiet. Obie te drużyny zajęły 1 miejsce w swoich kategoriach! Jest to wielkie osiągnięcie dla Gminy Lubawa, która w tegorocznych zawodach okazała się najlepsza w Powiecie Iławskim.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawiła się następująco:

Drużyny męskie:

1. OSP Lubstynek- 92,65
2. OSP Ząbrowo- 106,74
3. OSP Gromoty- 113,48
4. OSP Wielowieś
5. OSP Susz
6. OSP Lubawa
7. OSP Jędrychowo

Drużyny kobiece:

1. OSP Rożental- 135,80
2. OSP Gromoty- 135,81
3. OSP Lubawa- 139,66
4. OSP Ząbrowo