W piątek 11 marca na sali Sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych:

* Grupa I – uczniowie szkół podstawowych (10 osób)

* Grupa II – uczniowie szkół gimnazjalnych (11 osób)

W turnieju łącznie wzięło udział 21 uczniów ze szkół z terenu gminy Lubawa (tj. Złotowo, Kazanice, Grabowo-Wałdyki oraz Byszwałd i Prątnica.

Test polegał na rozwiązaniu pytań testowych z zakresu wiedzy o pożarnictwie. Poziom wiedzy tegorocznych uczestników był wysoki,  to niewątpliwie zasługa opiekunów.

Komisja w składzie:  kpt. Krzysztof Rutkowski– Przewodniczący, kpt. Krzysztof Szałkowski- Członek i dh Jerzy Żuralski– Sekretarz, po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowali do finału niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych:

Grupa I

* Miejsce 1. Truszczyński Dariusz (Szkoła Podstawowa w Złotowie)

* Miejsce 2. Modrzewska Karolina  (Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie)

* Miejsce 3. Ewertowska Lidia (Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie)

Grupa II

* Miejsce 1. Rafińska Hanna (Zespół Szkół Grabowo-Wałdyki)

* Miejsce 2. Siemińska Daria (Zespół Szkół w Kazanicach)

* Miejsce 3. Szulc Kamil (Zespół Szkół w Kazanicach)

Dla najlepszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, oraz dyplomy za udział dla wszystkich uczestników.

Nagrody i dyplomy wręczył Wójt Gminy Lubawa – Tomasz Ewertowski

Dwóch najlepszych uczniów z poszczególnych kategorii wiekowych będzie reprezentować gminę Lubawa w eliminacjach powiatowych turnieju, które odbędą się 17 marca w Iławie.