W niedzielę, 27 czerwca na nowym boisku w Rumienicy odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubawa.
W zawodach gościnnie wystąpi jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubawy oraz po wieloletniej przerwie, drużyna kobieca z jednostki OSP w Łążynie.
Drużyny tradycyjnie będą rywalizować w dwóch konkurencjach:
- sztafeta sportowa 7x 50 m z przeszkodami;
- zawody bojowe (m.in. uruchomienie motopompy, podanie wody).

Od ubiegłego roku wszystkie jednostki startują na nowoczesnych, całkowicie zautomatyzowanych pompach typu TOHATSU, co stwarza wyrównane szanse w rywalizacji.
Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: miejsce I – 1000 zł, II – 800 zł, III – 600 zł, IV – 400 zł, V – 200 zł, puchary dla pierwszych sześciu drużyn i dyplomy dla wszystkich jednostek biorących udział w zawodach. Zaś każdy kto odwiedzi Rumienicę będzie mógł poczęstować się darmową grochówką. Nagrody i puchary ufundowała Gmina Lubawa. Początek rywalizacji o godz. 14:00.

{gallery}foto/ogloszenia/zawody_strazackie_2010{/gallery}