27 września na stadionie miejskim w Iławie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych – drużyn grupy „A” i „C” .

Pierwszą konkurencją było ćwiczenie bojowe, w których można było zobaczyć szybkie i sprawne budowanie poszczególnych linii wężowych oraz podanie wody za pomocą pompy pożarniczej. Następnie rozegrano sztafetę pożarniczą z przeszkodami.

Łącznie w zawodach wzięło udział 9 najlepszych jednostek OSP powiatu iławskiego, w tym 3 drużyny kobiece.

Gminę Lubawa reprezentowała drużyna kobieca z Rumienicy, oraz drużyna męska z Lubstynka. Obie drużyny uplasowały się na drugich miejscach w swoich kategoriach.

Klasyfikacja generalna zawodów:

Grupa „C” - kobieca drużyna pożarnicza

1 miejsce -       OSP    GROMOTY               z wynikiem łącznym   137,00 pkt.

2 miejsce -       OSP    RUMIENICA              z wynikiem łącznym   158,90 pkt.

2 miejsce -       OSP    LUBAWA                  z wynikiem łącznym   165,90 pkt.

Grupa „A” - męska drużyna pożarnicza

1 miejsce -       OSP    GROMOTY               z wynikiem łącznym   104,75 pkt.

2 miejsce -       OSP    LUBSTYNEK             z wynikiem łącznym   104,95 pkt.

3 miejsce -       OSP    KISIELICE                z wynikiem łącznym   133,95 pkt.

4 miejsce -       OSP    LUBAWA                  z wynikiem łącznym   144,90 pkt.

5 miejsce -       OSP    SUSZ                      z wynikiem łącznym   155,35 pkt.

6 miejsce -       OSP    UROWO                   z wynikiem łącznym   170,55 pkt.

{gallery}artykuly/2015/zawpow/{/gallery}