W piękne słoneczne południe piątego czerwca na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF.

Oficjalnego otwarcia po tradycyjnym złożeniu meldunku o gotowości drużyn dokonali Pan Stanisław Kastrau V-ce Starosta Powiatu Iławskiego, a jednocześnie Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Iławie, oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Maciej Jasiński.
Nad prawidłowy i zgodny z regulaminem przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska wyznaczona przez Komendanta Powiatowego PSP w Iławie.
W szranki rywalizacji stanęło łącznie dziewięć drużyn reprezentujących poszczególne gminy powiatu iławskiego w kategoriach dziewcząt i chłopców, które rywalizowały w dwóch konkurencjach. Jako pierwsza została rozegrana czterystumetrowa sztafeta pożarnicza 
z przeszkodami, a następnie najbardziej widowiskowa część zawodów, czyli ćwiczenie bojowe. Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nie było wiadomo, kto stanie na najwyższym miejscu podium.

Oficjalne zakończenie zawodów i przedstawione wyniki wyłoniły zwycięzców i tak
w klasyfikacji generalnej w wśród dziewcząt poszczególne miejsca przedstawiają się następująco:

  • miejsce pierwsza MDP Ząbrowo

  • miejsce drugie MDP Wałdyki

  • miejsce trzecie MDP Ławice

  • miejsce czwarte MDP Szczepankowo.

Wśród drużyn chłopców:

  • miejsce pierwsze MDP Mątyki,

  • miejsce drugie MDP Złotowo,

  • miejsce trzecie MDP Susz,

  • miejsce czwarte MDP Zielkowo,

  • miejsce piąte MDP Ławice.

Zawody miały również za zadanie wyłonienie zwycięzców, którzy w tym roku reprezentować będą nasz powiat już 27 czerwca w Górowie Iławeckim w zawodach wojewódzkich. Dzięki dobrej organizacji konkurencje zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i co ważne bez żadnych wypadków wśród młodych adeptów sztuki pożarniczej.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów podczas udziału w zawodach wojewódzkich.

Oficer Prasowy KP PSP w Iławie kpt. Krzysztof Rutkowski

{gallery}artykuly/2015/zawodypowiatowe/{/gallery}