znak oc

Dziś (12.05.2015 r.) w całej Polsce zawyją syreny alarmowe. Na szczęście to tylko ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem RENEGADE – KAPER 15/I. Mają one na celu sprawdzenie poprawnego funkcjonowania systemów ostrzegania ludności cywilnej przed zagrożeniem atakiem z powietrza.

Nadawany będzie sygnał akustyczny – modulowany dźwięk syreny przez okres trzech minut oraz sygnał odwołujący alarm (sygnał akustyczny – ciągły dźwięk syreny przez okres trzech minut).

Syreny zawyją w okresie od 9:00 do 16:00. Dokładnie jednak nie wiadomo, kiedy sygnał zostanie nadany. System w małych miejscowościach głównie oparty jest o infrastrukturę Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej więc na pewno strażacy zostaną o tym fakcie poinformowani.

 

Żródło: http://strazacki.pl/wydarzenia/w-ca%C5%82ej-polsce-zawyj%C4%85-syreny-alarmowe-2