Dzieci z Grupy Zabawowej w Rożentalu jak co roku świętowały Dzień Strażaka. Odwiedziły remizę, przyniosły kwiaty, zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wierszyk. Panowie poczęstowali dzieci słodyczami.

 

DSCF 305

Wizyta w remizie strażackiej bardzo podobała się maluchom. Niektóre dzieci wcieliły się nawet w rolę rannych, aby zaprezentować pozostałym jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym. Samochód, który wyjeżdża do wypadków, zrobił na przedszkolakach wielkie wrażenie.

Najbardziej jednak wszyscy czekali na puszczanie wody z węża. Przyszedł też czas na długo oczekiwaną przejażdżkę wozem strażackim. Poza tym panowie pokazali maluchom całe wyposażenie samochodu i tłumaczyli zastosowanie każdego z elementów.

Po tej wizycie każde z dzieci zapragnęło zostać w przyszłości strażakiem. W Rożentalu ten zawód na pewno zawsze będzie cieszył się wśród nich dużym zainteresowaniem.

 

Materiał:

Sporządziły: Renata Licznerska i Joanna Zakrzewska, wychowawcy
Opracowała: Katarzyna Pokojska, stażystka GOPS Lubawa

 {gallery}artykuly/2015/dzieciwrozentalu/{/gallery}